top of page
Image by Gabrielle Henderson

תחומי עיסוק

יפויי כח מתמשך

יפוי כח מתמשך הוא כלי משפטי המאפשר לכל אדם לבחור מראש מי יטפל בו ובכל ענייניו במצב שבו לא יוכל עוד לדאוג לכך בעצמו. באמצעות ייפוי הכוח המתמשך ניתן לקבוע כבר היום, בהיותכם צלולים ומתפקדים, מי יהיו האנשים שאתם סומכים עליהם לנהל את מלוא ענייניכם ולקבל החלטות הנוגעות לכם - על פי ההנחיות הניתנות מראש. כך נחסך מילדיכם הצורך לעבור את הבירוקרטיה, הקשיים והעלויות הכרוכים בהליכים משפטיים, כגון מינוי אפוטרופוס וניהול דיווחים קפדניים לבתי המשפט.
באמצעות ייפוי הכח המתמשך תוכלו להגדיר כבר עתה מי יקבל החלטות לגבי הטיפול הרפואי בכם - ניתוחים, בחירת רופאים ומוסדות רפואיים, סוגי טיפולים, הארכת חיים ועוד. כמו כן ניתן למנות את מי שינהל את העניינים הכספיים שלכם - חשבונות בנק, השקעות, ניהול נכסים, גמל, פנסיה ושכירויות. ייפוי הכח המתמשך מאפשר גם להגדיר מי יהיה אחראי על ענייניכם האישיים כגון רווחתכם הכלכלית, מגורים בבית או בדיור מוגן, פנאי, מפגשים וניהול שגרת היומיום. עו"ד שלומית לב בעלת ניסיון רב, סבלנות ורגישות הנדרשים להכנת מסמך חשוב זה. במידת הצורך היא אף מגיעה לבית הלקוח.  

צוואות וירושות

עו"ד שלומית לב מתמחה בעריכת צוואות - הן צוואות רגילות והן צוואות ייחודיות ומורכבות המותאמות לצרכיו ורצונותיו של כל לקוח. בין היתר, היא עורכת צוואות פרימיום, צוואות הדדיות, צוואות הכוללות התניות ונאמנויות עבור בני משפחה קטינים, חסויים או בעלי מוגבלויות. הייעוץ המשפטי שהיא מעניקה ללקוחות מספק להם את הידע הנדרש כדי לקבל החלטות מושכלות בנוגע להכנת הצוואה. 
שירותי המשרד בתחום זה כוללים גם עריכת צוואה בעדים או צוואה נוטריונית, הגעה לבית הלקוח במקרה הצורך, הגשת בקשות לצו ירושה ולצו קיום צוואה, העברת דירה בירושה בטאבו, עריכת הסכמים בין יורשים וחלוקת עיזבון.

shutterstock_710344330.jpeg
Image by Redd F

גישור במשפחה

גישור במשפחה/גישור לגירושין הוא כלי מרכזי שמטרתו להביא לפתרון סכסוכים משפחתיים באמצעות שיחה מונחה ומקצועית. באמצעות גישור ניתן להגיע להסכמות בנושאים מורכבים ורגישים כגון הסכמי גירושין, משמורת ילדים וחלוקת רכוש - מבלי להתדיין ישירות בבית המשפט. 

המטרה בגישור היא ליצור הסכמה המקובלת על שני הצדדים, תוך שימור של הקשר המשפחתי ככל האפשר והפחתת הטראומה הנפשית. בנוסף, הגישור חוסך זמן רב וכסף רב בהשוואה להליכים משפטיים.  
עו"ד שלומית לב היא מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון עשיר והישגים מוכחים בתחום זה. לאורך השנים בהן עסקה בניהול תיקים בבתי משפט, רכשה את הידע והמיומנויות הנדרשים כדי להוביל תהליכי גישור ולסייע בעריכת הסכמי גירושין הוגנים ומקיפים.  

 

שירותי נוטריון

משרד עו"ד שלומית לב מעניק מגוון שירותים נוטריוניים הן לחברות ועסקים והן כשירות פרטי לאזרחים:
- תרגום משפטי ואישור תרגום
- אישור אפוסטיל  
- אימות חתימה
- אישור חיים
- אישור נוטריוני למטרת יציאת קטינים לחו"ל עם הורה מלווה
- עריכה ואימות הסכמי ממון
- עריכת צוואה נוטריונית
שירותי הנוטריון ניתנים על פי הצורך גם בבית הלקוח או בבית החולים, בהתאם להוראות התקנות - כולל מענה לבקשות דחופות. על פי תקנות הנוטריונים (שכר שירותים), תשל"ט-1978, תעריפי שכר הטרחה של הנוטריון מתעדכנים מדי שנה על ידי משרד המשפטים.

shutterstock_2378904335.jpeg
shutterstock_1492615181.jpeg

הסכמי ממון

הסכמי ממון בין בני זוג מעניקים ביטחון כלכלי ושקט נפשי לזוגיות, ואף יכולים למנוע בעיות עתידיות במקרה של פירוד. עו"ד שלומית לב מתמחה בעריכת הסכמי ממון מקיפים ומקצועיים, בהתאמה אישית לצרכים ולמאפייני הקשר של כל זוג.  

היא עורכת הסכמי ממון לפני נישואין ולאחריהם, וכן הסכמים לחיים משותפים עבור ידועים בציבור. הבנה נכונה של הסכמי ממון והפעלה יעילה שלהם בעת הצורך הם המפתח למניעת סכסוכים עתידיים ולהמשך קיומם של יחסים זוגיים מאושרים ויציבים.

ידועים בציבור

ידועים בציבור הם בני זוג שאינם נשואים זה לזה המקיימים מערכת יחסים זוגית רומנטית. זוגות אלה זכאים כיום לרוב הזכויות של בני זוג נשואים, בתנאי שיוכיחו קיומה של מסגרת משותפת. בעבר נדרשו הוכחות לקשר ארוך טווח ומגורים משותפים, אך כיום גם בני זוג המנהלים מערכת יחסים קצרה יחסית ואשר אינם מתגוררים ביחד – יכולים לקבל הכרה של ידועים בציבור ובלבד שמתקיימת ביניהם מערכת יחסים אשר יש בה מימד של שיתוף.  זכויות של ידועים בציבור הוסדר בחלק מהחוקים במדינת ישראל (למשל חוק הירושה) וכך הינם רשאים לרשת זה את זה בדיוק כמו זוג נשוי, לקבל זכויות פנסיוניות ועוד. לפיכך ממליצה עורכת דין לב לנסח צוואה אשר מחד תבטיח זכויות הידועים בציבור, ומאידך תסדיר הקשר הזוגי בהסכם יחסי ממון.                                          

shutterstock_519924217.jpeg
bottom of page